Predmenopauza

ivanka991

Poštovani, u razdoblju sam predmenopauze te mi mjesečnica traje već nešto više od 2 tjedna. Uz to imam glavobolje i vrtoglavicu. Smatrate li da je potrebna neka hormonska terapija s obzirom da su mi posljednje mjesečnice bile uredne te postoji li neka "prirodnija" opcija da se riješi ovaj problem, odnosno da se mjesečnica zaustavi? Unaprijed se zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je sve uobičajeno za period perimenopauze, no budući da Vam mjesečnica traje već više od dva tjedna savjetujem da se javite liječniku. Potrebno je izmjeriti debljinu sluznice maternice, te prema tome ordinirati terapiju, ukoliko bude potrebno.