Preskakanje menstruacije - claxi kontracepcijske pilule

milcic.l

Poštovani,
Pošto sam nova u uzimanju kontracepcijskih pilula (pijem claxi 21 tabletu pa 7 dana pauze kada bi trebala doci menstruacija) zanima me mogu li na kraju 21.tablete ako zelim odgoditi menstruaciju (trebam ici na more) poceti odmah piti tablete iz drugog pakiranja pa nakon 3-4 dana prestati (kada zelim da mi dode menstruacija) i onda napraviti pauzu od 7 dana te nakon sedmodnevne pauze krenuti od tog cetvrtog dana tablete ili da kroz taj mjesec potrosim cijelo pakiranje pa tek onda napravim pauzu od sedam dana?
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preskočite pauzu i nastavite s drugom kutijom do kraja. Tada napravite pauzu od 7 dana i dalje nastavite s uobičajenim uzimanjem.