PREURANJENA MENSTRUACIJA 2 TJEDNA?!

lidija.p.

Poštovanje molila bi obrazloženje..Posljednja mens. mi je bila 18.4 (u zadnja 3 mjesec mi je točna) .Jutros sam procurila (2 tjedna ranije).(danas 2.5)sada imam blage bolove u kralježnici i u jajnicima kao i uobičajeno kada trebam dobiti.Nisam imala nikakav pms jer naravno nisam očekivala mens.Pa me zanima zašto je mens tako uranila?Inače,napominjem živim jako stresno ,imam napade panike i blagu anksioznost ..U zadnjih god dana sam se udebljala jer ne pijem više terapiju za anks. Krvarenje mens je kao i inače pa me sad buni zašto je poranila dali je to sve povezano(stres višak kg ,depresija).Jedanput sam imala menst dva puta u mjesecupa ste mi rekli da se radi o dinsfunkcijskom krvarenju ili anovularnom krvarenju.DALI JE TO I SADA MOŽDA?.Jako sam depresivna i stresna a ovo me uzdrmalo .Molim vas obrazložite !Spolne odnose nisam imala u zadnjih mjesec i pol dana..Molim odgovor hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teško je reći radi li se o menstruaciji. Prije o neurednom disfunkcijskom krvarenju.
Mogući uzroci krvarenja su ti koje ste nabrojili.