Prijevremeni porod

Kate319

Poštovani,
Prva mi je trudnoća,27 godina.33 tjedna trudnoće.
Na današnjem pregledu ustanovljeno mi je da je cerviks potpuno nestao,a ušće 1 pp do glave.
Već sam na mirovanju s obzirom da sam bila hospitalizirana radi kontrakcija i ušća.Pri hospitalizaciji primila sam tokolizu i kostikoride za bebina pluća-4 boce.
Svi brisevi su uredni.
S bebom je dosada sve bilo u redu i napredovala je, međutim danas je ustanovljeno da ima zastoj.
BPD-8,5 : AC-27,2 : FL-5,8
Molim vas vaše mišljenje.
Da li je situacija zabrinjavajuća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u 33. tjednu trudnoće postoje velike fiziološke razlike u fetalnoj veličini. Normalna porođajna težina je od 2500 do 4000 gr. i ne možemo reći da je dijete s težinom ispod 3 kg ima zastoj u rastu u odnosu na ono od 4 kg. Sve je to unutar fizioloških granica. Obzirom na cervikalni nalaz malo ste se prerano počeli otvarati, ali to ne znači da nećete uspjeti iznijeti trudnoću do termina. Mirujte i redovno se kontrolirajte i bit će sve u redu.

Kate319

Pozdrav,
Hvala na odgovoru.
Molim Vas da li mi na temelju ovih mjera možete reći kolika je beba( koliko ima kilograma ) ukoliko je to moguće,s obzirom da mi to nije rečeno.
Unaprijed zahvaljujem.
Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema ovim mjerama oko 1700 gr.