PRIKUPLJANJE NALAZA ZA IVF

ivana2212

Postovani,
Suprug i ja smo se odlucili za ivf, buduci da je njemu dijagnostucirana oligospermia.
Dogovorili smo se da cemo to napraviti u klinici Pronatal u Pragu.
Koordinatorica iz Praga mi je rekla da prikupim nalaze, da mi doktorica moze propisat stimulaciju.
Nalazi su sljedeci :
FT4 10.8 l (11.5-22.7)
TSH 1.04 (0.3-0.5)
LH 5.77 (folikularna faza 2.4-12.06)
FSH 5.67 (3.5-12.5)
PROLAKTIN 828 ( 102-496)
TESTOSTERON 1.87 (0.29-1.67)
ESTRADIOL 259

Buduci da mi je prolaktin bio previsok, ja sam se drzala nekih savjeta i ponovila nalaz, danas su mi dosli nalazi i vrijednost je 317.
Kada sam kontaktirala Prag, rekli su mi da na temelju prvog prolaktina, ne mozemo nista.
Ja bih voljela cuti Vase misljenje.
Da li mi mogu propisat stimulaciju na osnovi ovih nalaza??
Koliko ja znam, ovo sve upucuje na policisticne jajnike, iako mi moj ginekolog kaze da ja nemam tu dijagnozu, nakon sto mi ih je pogledao na uzv.
Sto mi je sad ciniti?!

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalazi su vam uredni. Ako je pogledao UZV onda mu vjerujte. Imate i druge nalaze za pribaviti. Prolaktin vam je sada uredan.