Primolut nor

gagulina

Postovani, zelela bih da odlozim ciklus jer od 20.-30.avgusta idem na more. Ciklus bi trebalo da dobijem 25.avgusta. Kada bih trebalo da pocnem da pijem Primolut nor tablete i koliko dugo. Ove tablete nikada nisam koristila, da li su bezbedne i da ja to mogu uopste da koristim? Cula sam da zene koje su sklone trombozi ne bi trebalo da ih piju. Imam 40 godina i prosirene vene (nasledni faktor-mama, tata, a baka je umrla vrlo mlada od tromboze). Koliko su moguce neke komplikacije za tako kratko vreme uzimanja primolut nora?
Unapred hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Par dana prije očekivane menstruacije započnite s uzimanjem. Nećete dobiti trombozu jer se radi o gestagenom preparatu.

irmana

Postovani...
Menstruaciju sam trebala da dobijem oko 30.09 medjutim od 29.09. pijem ove tablete jer s muzem idem na put za vikend. Posto jos ne planiramo djecu zanima me da li mogu ostati trudna ukoliko ejakulira u mene. LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije kontraceptiv. Teoretski možete ali ste vjerovatno u neplodnim danima.

irmana

Znam da nije kontracepcija ali sam procitala da pomjera ovulaciju pa sam mislila da pomjera i da nema mogucnosti. Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Aca12was

Postovani doktore, dijagnostikovan mi je pcos, i posto nisam dobila ciklus 4 meseca, ginekolog mi je dao Primolut nor za njegovo izazivanje. Sada je nastupila menstruacija pre par dana, jako je obilna, pa me zanima kada trebam poceti piti kontracepcijske pilule, da cekam sledeci ciklus (da li ce in doci redovno?) ili ne?

Hvala unapred na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebali ste krenuti s prvim danom menstruacije.

Aca12was

Doktore, hvala na odgovoru. S' obzirom da je sada vec 4 dan menstruacije, pretpostavljam da je kasno da sada pocnem da pijem? A doktorka mi je rekla da oko ovog vremena uradim hormone. Sada me zanima sta dalje trebam raditi, kad izvadim nalaze hormona, da li ce mi sledeca menstruacija doci na vreme (jako su mineredovne) i kada cu moci poceti da pijem tablete ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite hormone i ništa ne uzimajte do iduće menstruacije. Ako i iduća bude kasnila izazvat ćete je opet uz gestageni preparat.

pitanjeee

Da li Primolut nor-5 , sme da se pije uporedo sa antibioticima, Cefalexin i Panklav, da li neki lek gubi dejstvo? Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smije.