Priprema za spiralu

Noranora

Poštovanje, iako mi je dr. bila spremna postaviti spiralu vec na posljednjem pregledu kada mi ju je prvi put i preporucula, zanima me bi li ipak trebalo prvo uraditi PAPA test? Transvag. UZ je bio dobar, a posljednji PAPA sam radila prije godinu dana i bio je ok. Također ne znam trebam li raditi i cervikalne briseve npr? To bih samo ako je bas potrebno, zbog cijena. (Godinama sam s istim partnerom, ali on ih je imao vise prije mene pa ne znam.) Imam 21 godinu..hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučljivo je učiniti papa test prije postavljanja spirale. Brisevi se rade po potrebi (ako papa test nije dobar ili ukoliko su prisutni simptomi kao iscjedak, svrbež, peckanje, neugodan miris...)