prištići u trudnoći alergija ili?

Valny

Poštovani,
u 32. sam tj.trudnoće i prije 2mj. dobila sam prištiće po trbuhu i na spolnom organu koji su jako neugodni. Ginekolog mi je tokom prvog mjeseca preporučio da se operem samo sa vodom jer može biti reakcija na tek.sapun, naravno nije bilo od toga jer oni i dalje svrbe. Na slijedećem pregledu napomenula mu opet problem i dao beloderm mast kako bi mazala najviše 7dana...međutim uzaludno..nema nikakvih promjena i prištići dalje jako svrbe i prije tjedan primjetila ih na guzici!!!
Probala sam losione za tijelo, diječije kreme čak i maslinovo ulje.
Molim vas za savjet!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana postoje stanja u trudnoći poput holestaze kod kojih su povišene žučne kiseline u koži pa se zbog toga javlja svrbež.
Svakako bi trebalo učiniti jetrene probe, žučne kiseline, koagulaciju krvi i bilirubin da se isključi to stanje.
Od lijekova možda bi uputno probati antimikotsku kremu ako se isključi gore navedeni uzrok svrbeži.