Problem

Vlado

Postovani,
Kod moje supruge je detektovana Gardnerella Vaginitis, koja (kao sto ona tvrdi) je seksualno prenosliva. Posto, niti ja niti ona nismo imali sexualni odnos sa drugim parntnerom, postoi li neki drugi nacin da se ta bakterija nadze kod nje.
Unapred Hvala

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Vlado,
GV je bakterija koja je uvijek nazočna u spolnom sustavu žene. Pojavu kada njen broj naraste iznad normale nazivamo bakterijskom vaginozom, te je već i prema nazivu razlikujemo do vaginitisa (upala rodnice) druge etiologije. Stoga, umirite Vašu suprugu, porast broja GV obično je povezan s padom imuniteta i nije razlog za poremećaj bračnih odnosa.