skraćenje cerviksa

Tanja

Trudna sam 16 tjedana.Na zadnjem pregledu duljina cerviksa je 46 mm a mjesec i pol prije toga bio je 57mm.Dr je rekao da malo "usporim",ne mirovanje i ležanje.Inače imam dvoje djece i dvije savršeno uredne trudnoće(5 god i 3,5 god).U starim trudničkim knjižicama vidjela sam da je u prvoj trudnoći sa isto tjedana cerviks bio 41 ali se nije puno skraćivao jer je od početka bio 44,45mm.Imam li razloga za brigu?Hvala!

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Za sada je nalaz zadovoljavajući, serijskim mjerenjima odredit će se daljnji postupnik.