prolaktin

Poštovani, već dvije godine pokušavam zatrudnjeti ali bezuspješno. Nalazi papa testa i cervikalnog brisa su u redu. Mjesečnice mi nisu redovite, ciklus zna biti i duži od 45 dana. Ginekolog me poslao vaditi hormone treći dan ciklusa, no kako sam mjesećnicu dobila 24.09. petak, krv sam išla vadtit 27.09.ponedjeljak (ginekolog je rekao da je u redu ako je i četvrti dan ciklusa) a nalaz je slijedeći:
hormon rezultat jedinica referentni intervali
prolaktin 649.0 H mU/ml 72-511
folitropin 6.1 mU/ml folikularna faza 3,50-12.5
lutropin 3.3 mU/ml folikularna faza 2.4-12.6
testosteron 1.67 nmol/L 0,22-2,9
fT3 2.98 pg/ml 1.71-3.71
fT4 1.31 ng/dl 0,70-1,48
TSH 3,90 ulU/ml 0,35-4,94
molim Vaš savjet i mišljenj, hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana,od spolnih hormona jedino Vam je prolaktin malo povišen. Mislim da to svakako nije uzrok neplodnosti.
Svakako je potrebno ponoviti nalaz idući ciklus.( Dosta je širok raspon normalnih vrijednosti, povišen je u upalama, stresu itd tako da se ne možete uhvatiti samo za jednu vrijednost istoga)
Od obrade ne vidim nigdje vrijednost progesterona 21.dan ciklusa?
Zatim prohodnost jajovoda, spermiogram.Dakle imate još dosta obrade za učiniti.