promjene na prsima

Tanja

Molila bih Vas za Vaše mišljenje vezano uz moj nalaz koji je obavljen prije par dana. Kod UZV skeniranja obih dojki vidi de simetričan prikaz.Koža i potkožje urednog prikaza.Parenhim miješanog tipa.Ranije opisana hipoehogena policiklička tvorba na 2 sata D.D. ukupne duljine danas promjera 14x6mm. Na 3 sata D.D.vidi se pravilno oblikovan oštro ograničen hipoehogen čvor promjera 3 mm. Retromamilarno lijevo cista 18x6mm. Na 3 sata LD konfluentni prikaz hipoehogenog čvora promjera 11x6mm te se na tom mjestu učini ciljana citopunkcija pod uzv nadzorom. Nalaz od citopinkcije: U razmazu punktata čvora na 3 sata lijeve dojke nađeno je nešto pojedinačnih i u nakupinama stanica duktalnog epitela,nakupine stanica žljezdanog epitela,fagociti,eritrociti,skvame,sekret. Citološko mišljenje:Fibrocistične promjene sa znacima proliferacije. Preporuča se kontrola za 3mjeseca. Molila bih Vas još jednom za Vaše cijenjeno mišljenje i unaprijed Vam se zhvaljujem.

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Tanja,
citološki nalaz punktata ukazuje na benigne promjene koje zahtjevaju redovitu kontrolu.