Prošireni pijeloni na bubrezima ploda

Antonelaxy

Lijep pozdrav, već sam se jednom javljala, a sad ponovo, povodom nalaza koji sam dobila u 36.6 sedmici trudnoće po uz, a po DG: II Grav hbd 35,5. Ovako je dr. napisao lijevi bubreg pijelon sada mjeri 16x17 mm(prethodno pijelon mjerio 6mm) uredne veličine i vidljivih čašica.Desni bubreg- pijelon proširen 11x16mm i evidentno se prazni (prethodno mjerio 12mm) urednih čašica i veličine bubrega. Plodna voda uredna, Fw 2976gr, protoci uredu, sve ostalo ok.Molim vas, da mi samo kažete šta to znači, koliko je opasno, koji su dalje koraci koji se trebaju poduzeti, šta mogu očekivati. Molim, vas samo da mi date neka objašnjenja šta to u stvari znači, kako se može manifestirati, koliko je opasno. Hvala vam puno!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o fiziološkom, prolaznom proširenju pijelona. Potrebna je samo kontrola pedijatra nakon poroda.

borna22

Poštovani,
s punih 26 tjedana trudnoće, lijevi pijelon bubrega ploda mjeri 6mm, desni 3mm. Na prethodnom ultrazvuku lijevi pijelon mjerio je 4mm.
Nifty test uredan s 12 tjedana. Da li je ovo proširenje od 6mm nešto što bi trebalo brinuti?
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu, s plodom je sve u redu.