rađanje velikih beba

LALA_lalic

pozdrav,
prvo dijete procijenili su mi na 3600g rodilo se dva dana kasnije sa 4150g.
drugo dijete procijenili su mi na 3800 tjedan dana poslje toga rodila sam bebu tešku 5060g, prirodnim putem bez komplikacija
,recite mi kada bi zatrudnila treči put dali bi se uzelo u obzir da rađam veliku dijecu i prema tome me slali na carski rez ili to nema nikakve veze ,kakva je praksa što se toga tiče sa obzirom da uzv procjena težine nije pouzdana?jednostavno se bojim da se ne dogode neke komplikacije na porodu zbog velike bebe ,možda bi c.rez bio sigurnije rješenje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To kada bi se i dogodilo da je procjena bebe kod poroda veća od 5 kg bila bi relativna indikacija za carski rez, to znači ovisno o procjeni opstetričara.