Ciklus

Žvakica

Poštovani,danas mi je 26 dan ciklusa,zadnja menstruacija bila 12.12.2012. Inače mi ciklusi variraju od 30-32 dana.Uvijek sam imala simptome pred menstruaciju bol ispod stomaka,kao neka probadanja,nervoza.Promjena je nastala u zadnjih nekoliko dana naime,grudi su me blago boljele,bradavice bile uvijek vani i jako crveneTi simptomi nisu bili karakteristicni za mene.Jutros sam primjetila smedji iscjedak,vrlo malo.Menstruaciju sam očekivala tek 09.01 10.01 ili 11.01. Nikada nisam dobila menstruaciju 26 dan ciklusa,ako je ovo menstruacija onda mi je ovo prvi put. Hvala Vam na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana to nije menstruacija. Istu ćete dobiti kroz par dana.

Žvakica

Hvala Vam na odgovoru!Samo još jedno pitanje,znam da se ciklus broji od prvog dana zadnje menstruacije,znači da meni danas nije prvi dan menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je. To što ste opisali nije menstruacija.

dina1987

Postovani doktore, ovaj mjesec mi je menstruacija dosla na nacin da se 11.02 pojavio samo smedji iscjedak a pravo krvarenje nastupilo 12.02 ujutro.koji bi dan trebala smatrati prvim danom ciklusa? Ciklusi se krecu od 25-32 dana da li je to normalan ciklus? A odnos am imala 14.02 medjutim kondom je spao, ali ejakulacija je bila vani, da li trebam brinuti? Hvala vam unaprijed.LP

dina1987

Molim vas ako mozete odgovoriti na moje pitanje

Dejan Šakoronja, dr. med.

12. je prvi dan menstruacije. Ne trebate se brinuti niti treba pilula za dan poslije.