Rana trudnoća

bijelitigric

Poštovani doktore,

Bila sam trudna 10-ak dana kada sam dobila upalu grla i doktorica mi je prepisala Klimicin koji sam pila 10 dana 3 tablete dnevno, pošto sam imala i temperaturu popila sam i par andola 300. Upala grla se opet vratila nakon 10 dana od prestanka uzimanja Klimicina i doktorica mi je prepisala Makcin tablete 2 tablete dnevno koje sam pila samo dva dana jer sam napravila test za trudnoću i bio je pozitivan. Zanima me da li ima posljedica za bebu.
Unaprijed zahvaljujem
Zabrinuta mama

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ispitivanja toksičnosti klindamicina nisu pokazala dokaze oštećenja fetusa. Sigurnost primjene Makcin tableta u trudnoći nije poznata. Doze koje ste uzeli malene su i ne bi trebalo biti posljedica po trudnoću.