RANICA NA GRLIĆU MATERNICE

nikkolina2004

Poštovani, prije 3 dana sam obavila spaljivanje ranice koja je po riječima ginekologa bila prilično velika i ne bi se mogla riješiti premazivanjima. Nalazi briseva i papa testa su mi bili uredni, no radi mjere opreza odlučila sam to učiniti. ginekolog me nije unaprijed obavijestio koliko traje oporavak i koliko se treba suzdržavati od određenih aktivnosti. zanima me dali postoje neki proizvodi ili mi možete savjetovati nešto što bi mi pomoglo pri bržem zacjeljivanju i vraćanju nesmetanom obavljanju aktivnosti? hvala puno na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, probajte s vaginaletama Cicatridina. To je novi preparat koji je baš za vaš problem i vrlo je djelotvoran.

nikkolina2004

hvala Vam, upravo te sam vaginalete već nabavila. doktor mi je napisao 3 tjedna suzdržavanja od odnosa, a nakon toga sa zaštitom. da li je ovo sa zaštitom ikako moguće izbjeći budući dečko ima problem sa kondomima? ... isto tako dali moram izbjegavati planinarenje i slične napore jer mi to nije spomenuo, a čitam o tome po forumima?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako odnos sa zaštitom. Planinariti možete. pozdrav.

dina1987

poštovani, znam da je vrat maternice smjesten na kraju rodnice, medjutim kada gurnem prst do kraja dodjem do dijela koji je okruglog obllika i u sredini ima otvor kroz koji da se dalje ide bi mogao uci prst i smjesten je vise na lijevoj strani? da li je to vrat maternice? i da li je to normalno? trenutno sam negdje na sredini ciklusa ako je to bitno..LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da to je vrat maternice.

dina1987

ako je otvoren to znaci da je otvor okrenut prema dolje tj prema rodnici, a kad je zatvoren taj otvor je okrenut prema gore i ne moze se na prvu dotaknuti prstom? bila bih vam zahvvalna na odgovoru jer tu inf.ne mogu naci nigdje na netu? lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrat maternice može biti u rodnici sprijeda, straga, desno, lijevo nisko i slično.
Kroz njega prolazi otvor cervikalni kanal koji je vrlo tanak .
Sve jedno koji je položaj vrata maternice, ovisi o puno čimbenika ne zamarajte se time.

ivana199015

Poštovani,
Kroz mjesec dana sam imala tri puta odnos. Kod prvog puta mi se nakon odnosa pri mokrenju pojavila krv, svjetla crvena. Napravila sam pauzu od odnosa 7 dana. Da bi drugi put opet situacija bila ista. Imala sam opet pauzu 10 dana, ali bez promjene. Iako nemam nikakve smetnje, bol, peckanje ili svrbež. Nakon toga sam se javila ginekologu. Na pregledu je vidjeo da imam malu ranu na grliću. Dobila sam vaginalete MACMIROR 500 complex, ali samo da koristim 6 dana, a nakon toga Lactogyn vaginalete 7 dana. S obzirom da mi moj ginekolog nije ništa detaljnije rekao u vezi te rane, osim da će to zarasti kada sam pitala dali hoće. Zanima me koliko je uobičajeno vrijeme zarastanja? Dali i koliko dugo trebam pauzirati od odnosa? I dali istoj može biti uzrok i kontracepcija Naelia, popila sam tri kutije i skroz imala spotting. Rekao mi je da napravim pauzu mjesec dana pa da ponovno počnem piti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teško je reći da li krvarite kontaktno od ranice ili probojnog krvarenja uz pilule. Svakako poslušajte ginekologoa.

ivana199015

Da, da, svakako ću se pridržavati uputa. Rekao mi je ginekolog da su to dva različita krvarenja, vidi se da pomalo "slini" iz ranice, a smeđ iscjedak je bio baš iz maternice.
Međutim, zanima me odgovor na dva prethodna pitanja koja sam Vam postavila. Po Vašem iskustvu koliko je uobičajeno vrijeme zarastanja takvih rana na grliću? I dali trebam i koliko dugo se suzdržati od odnosa, nakon propisane terapije?

Hvala na pažnji!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Terapija ranice zna biti dugotrajna neki puta i kirurška sa elektrokoagulacijom.