Rh negativna trudnica

leptir007

Lijep pozdrav..
Molila bi za vas odgovor i unaprijed zahvaljujem na odg.
Naime ja sam rh neg.a muz rh poz.,imamo kcerku staru 5 godina,nakom poroda sam primila Rogam inekciju,poslije sam imala dva abortusa nakon kojih sam isto primala rogam.Posto sad planiram trudnocu interesuje me da li bi moglo doci do pojave kakvih problema.
Posto mi je dr.rekla da je postotak 64% da dode do nekih problema iako sam primila rogam.Svi mi kazu da ako sam primila rogam inekciju ne bi trebalo biti nikakvih problema,silno zelim novu trudnocu ali imam taj problem zbog kojeg me je strah.
I jos jedno pitanje pijem Logest pilule 3 godine bez ikakvih pauza koliko bi trebala pauzirati pa onda planirat trudnocu..
Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim nikakav problem u vašem slučaju. Nakon svakog pobačaja ste primili rhogam kao i nakon poroda.
Slobodno idite na trudnoći. Pauzu nakon logesta napravite ciklus-dva. Uzimajte prekoncepcijski folnu kiselinu.