RTG kraljeznice u trudnoci

marija32

Poštovani, zanima me koliko je opasno rtg kraljezice u prvim danima trudnoce.
velika mogucnost je da sam trudna jer na tom radimo zadnih tjedan dana i sada sam morala hitno na rtg kraljeznice.. zanimaju me posljedice ako sam trudna.
srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, naravno da je opasno i teratogeno svako zračenje u trudnoći. Ne brzajte. Prvo nek se dokaže da li ste uistinu trudna.
Nakon toga ćete poduzeti daljnje nužne korake.