Ruptura vaginae susp. Tm. vaginae bill

Mladen996

Primljen je nepravilan komad mekozilavog smedjeg tkiva najduljeg promjera 5cm. Histoloski, nalazi se krv, nekroticno upalni detritus i tračci i solidne nakupine tumorskog tkiva gradjenog od razmjerno jednolikih, slabo diferenciranih stanica blage do umjerene anizonukleoze i s naglasenim nukleolima te zarisno brojnim mitozama. Tumorske stanice imunohistokemijski su pankeratin- i vimentim + sto upucuje na zlocudnu neoplazmu menzenhimalnog porijekla.
Molim objasnjenje? Sto mislite, kakve su prognoze?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu vam ništa reći o tome. Za to moram imati više detalja od CTa, MRa, rektoskopije, tumorskih markera.
Sugeriram pregled ginekološkog onkologa.

Mladen996

Evo neki novi nalaz,
U introitusu rodnice prolabira vulnerabilna neoplasticna ovalna tvorba kao kokosje jaje
Uz_cno 5*3cm sa obilno patoloske neovaskulrizacije

Mladen996

Zahvaljujem se na odgovoru, imamo samo nešto sa ultrazvuka, tamo su napisali da je na introitusu rodnice, na nekom nezgodnom mjestu i da je veičine kokošjeg jajeta, u četvrtak je zakazan pregled, mene zanimaju kakve su prognoze i postupci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate imati detaljnjiju obradu koju sam vam naveo. Bez toga ne znamo da li se radi o primarnom tumoru rodnice ili sekundarizmu.
Vjerovatno ste naručeni ili ste u postupku daljnje obrade.