Savjet

dzenkiii

Poštovanje doktore. Planiram trudnoću s partnerom i zamolila bih Vas da me savjetujete da bih to što prije ostvarila. Stravstveni sam pušač i da li bih trebala izbaciti cigarete? Jer sam čitala da otežavaju začeće. 28 dana mi traje ciklus. Posljednju menstruaciju sam imala 11.08 - 15.08 i 16.08 smeđkasti iscjedak. Plodni su mu dani počeli kako sam i računala i imala sam odnose. Partner je ejakulirao u meni jučer 2x i danas isto tako. Kolike su šanse da ostanem u drugom stanju? Oboje to jako želimo. I kada bi bilo najbolje da uradim test? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prestanite skroz pušiti. Ako je spermiogram uredan dovoljno je imati odnose svaki drugi dan.
Šansa za trudnoćom je oko 20 posto po ciklusu. Test najranije u vrijeme očekivane menstruacije.

dzenkiii

Hvala Vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

dzenkiii

Pošto planiram trudnoću s partnerom, smijem li koristit Dexomen granule i tablete za bolove? U uputstvu piše da ne trebaju koristiti trudnice. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemojte ih uzimati ako planirate trudnoću.