Sekret

ciki11

Poštovani,

Pisala sam prije pola godine o mom problemu. Naime, imala sam kondilome koji su otklonjeni radiotalasima. Tada mi je PAPA test pokazao drugu grupu. Imala sam i upalu jajnika koja je dugo trajala i po Vasem savjetu sam odradila cervikalni i vaginalni bris. Pokazalo je streptokoku za koju sam uzuzimala antibiotike i sve se zamirilo. Za sada se kondilomi nisu vratili, radjena mi je kolposkopija, sve čisto bilo. Ali, pre 10 dana osjetim bolove blage, odem kod doktora, lijevi jajnik malo uvecan i folikuli na oba. Kaze da je to pred dobijanje. Odradim ja privatno cervikalni i vaginalni bris opet, da ne cekam rezultate. Nema nista, a sekret VI grupa. I PAPA sam opet radila, sad je prva grupa.
Nije mi prepisao nikakve antibiotike za upalu jajnika (zbog imuniteta i kandide) vec mi je rekao da pijem cajeve i utopljavam se. Inace, poslednjih godinu dana svakog dana imam sekret koji je proziran-bjelicast i rijedak, kao voda da izadje iz mene. Par puta dnevno izadje, ne tako mala kolicina. A kandidu imam dolje jos od avgusta proslw prošle godine i nemam uooste simptome. Sekret mi nije sirast uopste niti imam svrab ili peckanje.
Prije godinu dana mi je sekret bio kao sluz rastegljiv, i tada sam imala kandidu. Ali ne mogu shvatiti da mi je 3 ginekologa reklo da je to dobar i normalan sekret, samo dok nije sirast. Prepisane su mi gino daktanol vaginalete 7 dana. I to je sve.
Ne znam kako da rijesim problem tolike kolicine sekreta. Koristim pamučni veš i vodim računa o higijeni. Izbacila sam čak i sapun, poslušala sam savjet da dolje samo vodom perem ..

Izvinjavam se na dugačkom i opširnom postu. Ali sam se potrudila pribliziti problem koliko sam mogla s obzirom da je tesko pomoci nekom kada ne mozete pogledati.

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam što da vam kažem ovako. Sugerirao bih kad se iscjedak intenzivira da napravite kontrolne briseve i urinokulturu i uzimajte lokalno probiotsku terapiju 2x na tjedan. Npr. Linex lady comfort.