Smanjen volumen jajnika

providenca15

Poštovani,
35 mi je godina , uredni ciklusi na 27 dana, oba jajnika b.o. veličine Rt 3.21x1.45x1.54, 3,753 cm3 i Lt 1.93x1.10x1.02, 1.134 cm3. Znači li takav smanjen volumen da je ovarijska rezerva na kraju ?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mora značiti ali može ukazivati na istu.
Napravite amh.

providenca15

Da li je moguće da se jajnik drastično smanji u manje od godine dana,jer prošle godine u 6 i 10 mj sam bila na ultrazvucima u dve različite poliklinike i na oba nalaza piše oba jajnika uredne veličine i oblika ?

providenca15

Još bih nadodala da je ovaj volumen od 3,7 i 1.1 ml rađen dan prije početka menstruacije, a ostali ultrazvuci su rađeni oko 10 dana ciklusa, imali to kakve veze?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je.