smeđi iscjedak

lea_1992

Imam jedan problem.... imam 21.godinu, menstruaciju dobivam svakih 28-30 dana, no ovaj put sam na 29.dan dobila neki smeđkasti iscjedak i više ništa te nakon 4 dana opet. Samo par kapi, a inače imam jako obilne i bolne menstruacije. Ovaj put me nije ništa bolilo. Imam redovite spolne odnose. Šta je to??? Šta da učinim??? Hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću. Ako je negativan savjetujem posjet ginekologu i UZV.

lea_1992

Poštovani,
napravila sam onako kako ste mi savjetovali. Test za trudnoću je bio negativan. Odmah sutradan otišla sam kod ginekologa na pregled i rekla sam mu da nisam imala menstruaciju nego smeđi iscjedak. Nakon toga mi je napravi vaginalni ultrazvuk i ustanovilo se da imam cistu na lijevom jajniku. Uputio me je da odem u Petrovu bolnicu i da izvadim krv da vidi dali sam trudna, no i taj nalaz je bio negativan. Prepisao mi je tablete UTROGESTAN 100mg (progesteronum kapsule) koje pijem 2 puta na dan 10 dana radi poticanja krvarenja. Do sada sam popila 16 tableta tj. 8 dana i još uvijek nisam dobila menstruaciju. Trebam popiti još samo 4 tablete. Bojim se da nije što drugo u pitanju? Da mi možda nije dobre tablete prepisao? Hvala vam na razumijevanju i molim vas ako ste imali ovakvih situacija da mi dati poneki savjet što da napravim. Srdačan pozdrav.....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Terapija je odlična. Menstruacija dođe neki put tijekom uzimanja gestagena a većinom nakon 7-10 dana od zadnje popijene tablete.
Nakon menstruacije napravite kontrolni uzvda se vidi da li je cista prsnula.