smeđi iscjedak

edy123456

Postovanje, htjela bih vas pitati sljedece. Naime, na sredini ciklusa mi se pojavio crveno-smedji iscjedak u vidu nekoliko kapi.Po pravilu sam trebala dobiti 12.februara, medjutim to nije bila tipicna menstruacija vec se ponovo pojavio smeđi iscjedak od prije. Nije obilno, ali vec traje 12 dana, i nikako nije prestajalo.Napomenula bih da nisam nikada imala odnose, imam 20 godina...Mozete li mi reci razlog ovoga i da li imam razloga za brigu?Unaprijed zahvalna , srdacan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je cista, upala, endometrioza, pcos i sl. Previše uzroka je mogućih. Sugeriram UZV pregled.

m-ivana

Poštovani doktore,
prije 5mj rodila sam carskim rezom, nakon točno 4mj od poroda dobila sam prvu menstruaciju. Tjedan dana nakon menstruacije imala sam spolni odnos s prezervativom i par dana nakon odnosa pojavio mi se smeđe-crveni iscjedak, trajao je par dana. Nakon toga opet se pojavio i imam ga još i sad... Nakon mokrenja, na wc papiru zna biti i smeđa sluz, ali ne svaki puta. Na pregled sam naručena, ali bih u međuvremenu htjela znati da li imam razloga za brigu? Na uzv pregledu prije 1,5mj sve je bilo u redu. Također me zanima da li je tijekom takvog iscjetka moguća trudnoća. Naime, prije 6 dana imala sam odnos također s prezervativom koji je malo skliznuo pri ejakulaciji (do pola penisa). Možda je pitanje glupo ili nelogično, ali s obzirom da sam rodila prije 5mj na carski, strahujem od nove trudnoće tako rano nakon poroda, pa bih Vas molila za odgovor. Hvala
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Teško mi je reći što je uzrok iscjetka kod vas.

nykki

Poštovani doktore,
Nakon terapije primolut nora 2x1 10 dana ,zbog izostalog ciklusa 4 mjeseca
pojavio mi se samo smeđi jaki iscjedak koji je trajao 2 dana , jaki menstrualne grčevi i bol u leđima.Može li se to smatrati ciklusom i da li ima svrhe radite hormonalni status sobzirom da bi se hormoni trebali raditi 2-5 dana ciklusa ? Koje još pretrage savjetujete mi da odradim ? Trudnoća isključena na uzv sve ok.!
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ne mogu znati da li se radilo o menstruaciji. Svakako napravite za početak spolne hormone i hormone štitnjače.

JerkyAndrea

Pozdrav, trebam pomoć hitno
Menstruaciju sam trebala dobit 26.7. a nisam je dobila
Imam je redovito svaki mjesec i uvijek je dobijem dva dana prije ili poslije datuma kojeg trebam dobit, a nekad i isti datum
Prije 2 tjedna primjetila sam smeđi iscjedak pomiješan s veoma malo krvi, gustoće kao menstrucija, manje obilan
Ide mi svaki dan
Što da napravim? O čemu se radi?
Imam 17g. nemam odnose s dečkom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda pcos ili vjerovatnije cista na jajniku. Javite se na pregled i UZV.

miniona

postovani,trebam pomoc..Znaci ovako,preselila sam se u drugu drzavu,tu dobila sve papire i sve mogu ali za ginekologa moram cekat do 11 mjeseca ja to ne mogu jer imam rijetki smedi iscjedak,menstruaciju nisam dobila 2 mjeseca..obavila sam test za trudnocu i negativan je znaci nisam trudna,da spolne odnose nisam imala 2 i pol mjeseca ali uvijek sam koristila kondome tako da nije ni neka spolna bolest,ali opet ne znam sta mi je..molim pomoc

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o neurednom krvarenju zbog promjene mjesta boravka,možda cista, pcos i sl.
Odavde ne mogu znati.

Maria222

Postovani imam 24 godine i i zanima me sljedece zadnju menstruaciju sam imala 24.7 2015 i trajala je do 29 .to je sve u redu i noalno e sad od 29.7 pa evo i do danas 8.8 2015 imam nesto kao smedji iscjedak poslje male nuzde su to malo vece kapi dvi crvenkaste boje koje poslje na ulosku budu smedje,,ar dana je bio bas tamno smedje boje i sluzav sad je samo crvenkast do svjetlo smedji bez sluzi..prvih par dana me bolilo malo u dpnjem dijelu trbuha i grudi a sada samo grudi.spolno sam aktivna i zadnji sex je bio 3 dana prije menstrucije snosaj u mene..inace se pazimo..molim vas dali mi mozete makar naomenut sta bi moglo bit

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odavde ne mogu znati. Upala, cist, pcos, endometrioza. Svakako posjetite ginekologa.

Osjecanka

Poštovani, 10.8. dobila sam menstruaciju na vrijeme i zavrsila je za oko 5,6 dana kao i inace. Tri dana prije menstruacije koristila sam canesten vaginalete i kremu jer sam dobila svrbez zbog pada imuniteta i prehlade. Nakon menstruacije mi se nastavio smedje ruzicasti i smedje zuckasti iscjedak i nesnosna bol pri pokusaju spolnog odnosa kakvu nisam nikada imala. Mogucnost trudnoce i spolne bolesti je iskljucena, zanima me sto moze uzrokovati takav iscjedak i bolove u isto vrijeme. Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vašoj situaciju vjerovatno je od upale u rodnici. Ako niste u mogućnosti otići do ginekologa uzmite si Linex lady comfort 2x tjedno i vjerujem da će se problem riješiti.