Smeđi iscjedak

Prije pola godine bila sam na temeljitom ginekološkom pregledu i sve je bilo u redu. Pitala san ginekologa za smeđi iscjedak koji mi se pojavljuje 2,3 dana nakon menstruacije i on smatra da je to sasvim normalno te da se vezano za to nemoram brinuti. Međutim sada mi se pojavio 11 dana prije menstruacije vec 2 dana za redom jako obilno i to me pocinje zabrinjavati. Sto da napravim i imam li razloga za brigu?! Unaprijed hvala !

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
prema iznesenom, moj prva misao je da se radi o tzv. periovulacijskom krvarenju(dakle, krvarenju koje se može javiti oko ovulacije). Značajke su tog krvarenja pojava u sredini menstruacijskog ciklusa, trajanje 2-3 dana (prestaje samo od sebe) i slab intenzitet krvarenja. Ukoliko značajke vašeg krvarenja ne odgovaraju ovom javite se ginekologu na ponovni pregled.

angie9

Poštovani, zadnju menstruaciu sam imala 5.6. Jučer mi se pojavio smeđi iscjedak, koji nije tako obilan. Nisam spolno aktivna već dva mjeseca. Zanima me zašto se iscjedak pojavljuje,jer mi nije još vrijeme za drugu menstruaciju. Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, najvjerovatnije se radi o periovulacijskom krvarenju koje može trajati 2-3 dana.

mare2812

Poštovani! Imala sam menstruaciju prije 2tj. Jucer mi se pojavio rozni iscjedak, s tim da sam imala odnose s deckom prije 4dana. Dali je moguce da je trudnocaa u pitanju ili se radi o necem drugom? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, vjerovatno se radi o periovulacijskom krvarenju sredinom ciklusa ili upali.
Educirajte se.

Vertigo

Postovani,

Prije 8 dana mi je poceo smedji iscjedak koji inace imam 3 dana prije menstruacije, a koja je inace kasnila 6 dana. Medjutim ovaj put normalna menstruacija nije nastupila vec 3-4 dana sam imala taj smedji iscjedak, a sad se u bistroj sluzi javljaju djelici sluznice koji su tamno smedje boje, a grudi su mi i dalje povecane i bolne kao pred menstruaciju. Nisam spolno aktivna, na ultrazvuku prije nekoliko mjeseci sam imala normalan nalaz. Trenutno pijem antibiotike za upalu grla i lijekove za snizavanje temperature. Doista sam zabrinuta zbog ovoga.

Hvala Vam najljepsa unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Menstruacija će uskoro nastupiti. Poremećaj je vjerovatno posljedica upale i uzimanja antibiotika.

Vertigo

Hvala vam lijepa na vasem odgovoru. Sve najbolje, lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.