visina fundusa u 30 tjednu trudnoće

sara912

U 30om tjednu trudnoće sam a visina fundusa iznosi mi 26cm. Inače tokom cijele trudnoće fundus mi je bio manji u odnosu na tjedne trudnoće. Zanima me postoji li rizik u ovakvom stanju i koliko je opasno. Otvorena sam do unutarnjeg ušća maternice,pijem normabele. Što bi to sve skupa trebalo značiti?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana fs udaljenost u 30 tjednu koja iznosi 26cm je premala.
Može ukazivati na zastoj u rastu fetusa ili krivo računanje trajanja trudnoće.
Sugeriram uzv pregled.