Smeđi iscjedak prije i nakon menstruacije

Tina7

Lijep pozdrav.
Pronašla sam slične teme, ali nijedna ne opisuje problem točno onakav kakav je moj, pa bih Vam postavila pitanje.
Menstruacije mi inače nisu redovite, većinom mi kasne, tj. menstruacijski ciklus mi je produžen. Zadnja menstruacija mi je kao i inače kasnila par dana, imala sam sve simptome kao i inače kad trebam dobiti, ali umjesto prave mentruacije 2-3 dana sam imala smečkasti iscjedak i nakon toga je uslijedilo krvarenje kao kod prave menstruacije, ali obilnije, čak s većim ugrušcima. To mi je trajalo 6 dana i nakon toga opet imam smeđi iscjedak (tamniji nego prije menstruacije) i to traje već 3 dana. Imam 20 godina. Prije mjesec dana sam imala zaštićeni spolni odnos. Zanima me postoji li mogućnost da sam trudna ili ovaj moj problem upućuje na probleme s jajnicima, cistama ili nečim sličnim? Napomenula bih da se u zadnje vrijeme dosta živciram, tako da sam to sve pripisivala stresu, ali sad me već brine. Naručila sam se kod ginekologa, ali prije toga me zanima i Vaše mišljenje. Nadam se brzom odgovoru i zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. S obzirom a oligomenoreju i obilne menstruacije moglo di se raditi o anovulacijskim ciklusima i pcos-u.