Prijeteci prijevreni porod

g2409

Prva trudnoca, 35. tjedana sam trudna. U 33 tjednu cerviks je bio skracen, a na jucerasnjem pregledu u 35 tjednu cerviks je nestao i da moze doci do prijevremenog poroda. Inace nosim skroz nisko i nemam nikakvih poteskoca osim kad me udara beba pa imam osjecaj da ce izletit. Koliko sam uspila skuzit doktora, zatvorena sam ali trebam mirovati. Nije dizao nikakvu paniku vec me narucio za 2 tjedna i tada ce uzeti bris na streptokok. Nadam se da je to znak da sam jos 2 tjedna mirna i da beba nece van. I jos mi je rekao kad krene porod da ce ic brze nego uobicajeno, sta to znaci? Zanima me sta znaci kad nestane cerviks, jel to znaci da sad slijedi otvaranje? Jel mozes bit otvorena a da imas cerviks? I sto se tice mirovanja, smijem li obavljat lagane kucanske poslove, jer vidim svi savjetuju ne usisavati ali to meni nije oupce neki napor. Voznja auta na kratke relacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete sve raditi. Nalaz je primjeren vašem tjednu trudnoće.
Ostalo je nebitno za vas.

g2409

A to sta je cerviks nestao, sta to znaci?
Jel to znaci da u svakom trenu moze krenuti porod?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može. Cerviks nestane i pretvori se u ušće maternice. Ne brinite.