smedji iscedak

pepapepa

hvala, a jel mi mozete reci neki konkretni lek ili vaginalete...laik sam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemam vremena vrtit postove. Tamo gdje ste postavili prvo pitanje i gdje je odgovor tamo ste trebali postaviti novo pitanje.

Postovani, menstruaciju dobijam svakog 18. u mesecu,i bila je pomalo slaba,nije bilo mnogo krvi. Zadnji odnos sam imala 23.05. i bio je zasticen,decko nije svrsio u mene,nego je izvadio prije svrsavanja. Posle toga mi se pojavio braon iscedak, koji je trajao oko 5 dana,ali je bio pomesan sa krvlju. Nemam simptome ni mucnine,nista, danas trebam dobiti ali jos nisam. Boli me stomak i grudi,kao i obicno kad trebam dobiti. Da li je ovaj braon iscedak znacio da mi moze menstruacija kasniti ili je to bila zapravo menstruacija,jer je prije toga slabo teklo,desavalo mi se ovo vec jednom. Ili da nije u pitanju trudnoca? Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati koji je uzrok smeđeg iscjetka.
Vjerovatno će menstruacija kasniti koji dan.

Moje licno misljenje je da je to zbog toga jer mi je prosla menstruacija bila jako slaba. Sinoc mi se pojavio gusti beli iscedak,inace imam problema.sa.kandidom. Nemam nikakvih simptoma trudnocr,psim pomalo nadutosti. Kolike su sanse da nije trudnoca? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi se trebalo radit o trudnoći.

malena91

Postovani doktore, zadnju menstruaciju sam imala 28.10 do 3.11 . Menstruacije su mi neredovne nekad dobijem i na 35 dana, ginekolog mi je utvrdio da imam uvecan jajnik. U periodu kad sam trebala da dobijem primetila sam braon sekret koji je trajao oko 3 dana nije bio obilan i uglavnom ga nemam ujutru vise u popodnevnim casovima. Od menstruacije nista, simptome nikakve nemam kao da cu da dobijem , samo su me pre dve nedelje boleli jajnici. Sto se tice zastite tokom odnosa partner nije ejakulirao u mene . Da li je u pitanju hormonski poremecaj ili je moguca trudnoca ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvo napravite test. Mislim da se radi o anovulacijskim ciklusima prema iznesenom.

katii

Poštovani,
poslednju menstruaciju sam imala 13.01.2016. Imala sam nezasticeni odnos 20.01 i 01.02 i nakon ovaj drugi odnos primetila sam da imam neki braon sekret... sto bi moglo da bude? mozda ovulacija? Oba dva puta partner nije ejakulirao u mene, morala sam ga rucno zadovoljiti da bi svrsio... Dali da uzmem day after pilulu i koju?
Nadam se na brz odgovor sad
Hvala Vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda od odnosa ili od ovulacije.

katii

Postovani doktore,
Pisala sam Vam zbog braon sekret koji sam imala nakon nezasticene odnose, i vec mi je 42dan ciklusa, a ja jos nemam menstruaciju... pre 2 dana (20 dana nakon nezasticeni odnos) uradila sam test trudnoce i ispao je negativan. Zanima me dali da uradim jos jedan test ili mogu iskljuciti trudnoce? Mozda kasnenje menstruacije ima veze sa taj braon sekret? Inace bila sam bolesna bas taj period kad sam trebala da dobijem, i pila sam neke antibiotike.. Vec 7-8 dana imam slabe bolove u donji deo ledza, kao kad treba da dobijem ali nisto... Dali je moguca trudnoca iako je test negativan?
Hvala Vam puno happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Možda pcos, cista , anovulacija, i sl. Napravite svakako pregled i UZV.

katii

Hvala Vam doktore happy pozdrav

Sensia

Poštovani doktore ako bi mi mogli protumaciti moje nalaze. Estradiol-230, folikustimulirajuci hormon-6.5, luteinizirajuci hormon-3.9, progesteron- 0.7, prolaktin-300.8, testosteron-1.14, udio slobodnog testosterona-1.3%, androstedion-2.41 to je vađeno 4 dan ciklusa. A progesteron-11.3. 22 dan ciklusa. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Progesteron je nizak te vjerovatno nije bilo ovulacije. Prvi dio nalaza je uredan.

Sensia

Ako može još da mi od već 2 god radimo na bebi doktorica kaže da su moji nala

ovaj mj sam sa lh trakama ulovila ovulaciju 20 dc ako mi je nizak progesteron dali to onda znaci da je trakica neispravna ili se nesta promijenilo predhodni nalaz mi je iz 11mj a trakice sam pocela koristit tek ovaj mj

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema niskom progesteronu mislim da niste imali ovulaciju.

Jelena223

Postovani,
25.05 sam popila escapelle tabletu i danas sam primetila vodenast smedji iscedak na gacicama, a menstruaciju treba da dobijem tek za deset dana. Zbog cega se pojavljuje ovakav iscedak i da li treba da se brinem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak se javlja nakon tjedan dana od pilule za dan poslije. Menstruaciju trebate dobiti u očekivano vrijeme ili do tjedan dana kašnjenja.

Jelena223

Postovani,
Danas, dva dana nakon pojave iscedka a deset dana uranjeno sam dobila menstruaciju. Da li je to sto je toliko uranila takodje posledica tablete?