Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Trudnoca


Autor Poruka

Stefan98

17.10.2016. 16:50

Moja devojka je nevina. Pre nekoliko dana smo se nagi trljali ali nismo sigurno da l' je njena vagina bila u dodiru sa vodom koja je izaslja iz mog penisa (predejakulatorima) Mene zanima da li moze da ostane trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

17.10.2016. 19:10

Ne može. Dječače lijepo se educirajte na našim stranicama da pitanja poput vašeg bude što manje.

Milan95

17.10.2016. 20:45

Hteo bi da pitam da li moze doci do trudnoce u plodnim danima i tokom mesnstruacije a pritom smo koristili zastitu( kondom) koji nije puko. Devojci kasni 3dana. Hvala unapred

dina2909

18.10.2016. 09:40

Poštovani,
0 negativna krvna grupa sam, a suprug A pozitivan. dali trebam dobiti injekciju kod pobačaja i dali se ta injekcija daje već kod 5 tjedana trudnoće kada nastupi pobačaj? u provoj trudnoći mi ju nisu dali (nije me nitko ni pitao koja sam krvna grupa), druga trunoća je bila svega 4 tjedna, a sada je srce prestalo kucati u 8 tjednu trunoće, pa me zanima dali trebam tu injekciju i dali ima to neke veze? pošto je jučer bilo 8 tjedanai 2 dana rekli su mi da čekam još tjedan dana da vidim dali ću prokrvariti, a ako ne da dođem na kiretažu, dali postoji mogućnost da stanje bude pozitivno, nalaz uzv je kčš negativno, crl 5 mm za 5 tjedana, gv za 5 tjedana, desni jajnik uredan, lijevi sa žt Retrouteriono bez slobodne tekućine, u spekulima sekrecija od utrogestana, portio epitelizirana, koniča palpatorno uterus smekšan, uvećan, mobilan, bezbolan, cerviks čalanak zatvoren, nema ak krvarenja
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

18.10.2016. 13:30

Milan ako ste sigurni u zaštitu, neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

18.10.2016. 13:30

Dina trebate dobiti injekciju rhogama.

Milan95

18.10.2016. 15:55

Hvala na odgovoru.
Hteo bi da vas pitam i ovo zasto onda devojci kasni menstruacija, jer prilikom zasticenog odnosa(kondomom),koji nije puko a pritom nisam ni svrsio uopste u kondom tokom odnosa ?

Milan95

18.10.2016. 16:00

Interesujeme zasto onda kasni devojci menstruacija jer kondom nije puko,a i prilikom odnosa ja nisam svrsio u njemu?hvala unapred

Milan95

18.10.2016. 16:25

A i 2puta smo radili test trudnoce i oba puta negativan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

18.10.2016. 17:55

Ne radi se o trudnoći ako je test negativan.

Milan95

19.10.2016. 16:15

Spavao sam 4puta sa devojkom za vreme plodnih dana i menstruacije i imali smo sve vreme kondom i nisam svrsio. Pa sad imam par pitanja: Da li moze da zatrudni od sluz koja izlazi kad se digne penis? Njoj sad kasni menstruacija 4dana i nije li trudna?, a pritom je bila ceo mesec prehladjena i pila je lekove. hvala unapred i izvini na dosadi

Dejan Šakoronja, dr. med.

20.10.2016. 00:10

Dječače odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu.LP.

Milan95

20.10.2016. 10:00

Dali je opasno kad je beta hcg 0,10

Anonimus2530

20.10.2016. 13:45

Pozdrav,imala sam spolni odnos s dečkom dva dana nakon što mi je menstruacija prošla,i tolom odnosa,nije došlo do ejakulacije,ali prije nego je došlo on je slonio penis od mene,ali sad nisam u potpunosti sigurna je li malo predsjemene tekućine ostalo u meni,ali uglavnom odmah sam dan poslije popila hitnu kontracepciju. Pa me sada zanima da li je moguća trudnoća ako sam popila tu pilulu,nije došlo do potpunr ejakulacije i nisu bili plodni dani?? Hvala unaprijed..

Dejan Šakoronja, dr. med.

20.10.2016. 14:35

Milan nije. To je negativna vrijednost i ne radi se o trudnoći, pod pretpostavkom da je isti rađen najmanje nakon 15 dana od rizičnog odnosa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

20.10.2016. 14:35

Anonimus prema opisanom neće doći do trudnoće.

Milan95

21.10.2016. 21:10

Doktore devojka jos uvek nije dobila,kasni jos menstruacija 6-7dana,a test je bio 3puta negativan,beta hcg takodje bio negativan(0,10) i radjen je 1meseca od odnosa. Mene interesuje zasto ne dobija menstruaciju?(a ima svi simtomi kao i ranije kad treba da dobije,bol u grudima i bubuljice-akne). Teo bi samo da navedem da je zadnjih mesec dana bila prehladjena i pila lekove.

Dejan Šakoronja, dr. med.

22.10.2016. 17:05

Milane zadnji put Vam odgovoram. U prijašnjim postevima sam na više mjesta napisao koji su mogući uzroci kašnjenja menstruacije. Koji je uzrok kod vaše djevojke doista ne znam.