Smedji iscjedak i duphaston

nat_asa

Postovani,
Zadnju menstriaciju sam imala 02.12.13 nakon toga sam pracena na folikulometriji radi zatrudnjivanja jer vec dvije godine ne uspijevamo do zeljene trudnoce. 22dc ciklusa sam dobila stopericu brevactid radi sigurnog pucanja folikula ovilacij se dogodila nakon cega su mi prepisane duphaston tablete pijenje do bhcg koju trebam vadit 13.01 medutim ja sam jutros primjetila lagani rozo smedji iscjedak i sada neznam sto bi to moglo biti danas mi je 16 dan od ovulavije.. Zanima me sto da ucinim, nastaviti sa tabletama ili ne?! Hvala puno na pomoci

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s tabletama svakako. Sukrvica nije menstruacija.
Ako krene prava menstruacija tada prekinite terapiju.

Poštovani,

zbog niskog progesterona, propisan mi je Duphaston 2x1 od 15. do 24. d. c. Radimo na bebici.

Prvi mjesec sam dobila menstruaciju 28. d. c.

Ovaj mjesec mi se 28. dan pojavio svijetlo smeđi slabi iscjedak (ostane na papiru nakon brisanja) i traje do danas, 34. d. c.

Radila sam 2 testa na trudnoću, oba su negativna (imamo problema sa začećem).

Što znači taj smeđi iscjedak, je li to može biti od Duphastona i kad mogu očekivati pravu menstruaciju ako nije trudnoća u pitanju?

Imam sve predmenstrualne simptome.

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od duphastona je. Menstruacija nastupa do 10 tak dana nakon zadnje popijene tablete najkasnije.