spolne bolesti

Bila sam na ginekoloskom pregledu i sve je bilo u redu te me zanima da li to znaci da se i po pitanju spolnih bolesti takoder nemoram brinuti? Hvala!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
kao prvo, nikako bi Vam ne bih savjetovao da se ne brinete zbog, ili oko, spolnih bolesti nego da se u spolnim odnosima i dalje ponašate odgovorno. S druge strane, uobičajeni ginekološki pregled, bez dodatnih i specifičnih pretraga za svakog od brojnih uzročnika spolno prenosivih bolesti, ne može biti "garancija" po tom pitanju.