Trudnoća?

Olgica

Poštovani doktore,
Z.M. 22.08.07. test intim plus napravljen 23.09.07.jedva vidljiva crta. 29.09.07. vadila krv, beta HCG 91,9 H UI/L. Na UZ ne vidi se trudnoća. Ako sam dobro jučer izračunala to bi trebala biti trudnoća od 5 tjedana?! Ne bi li se to već trebalo vidjeti na UZ? I mislim da je razina beta HCG niska za 5 tjedna trudnoće?!
Sa prvim djetetom, doktorica je vidjela trudnoću (Z.M. 25.06. UZ napravljen 30.07. i jasno se vidjela trudnoća)
Molim Vas za svoje mišljenje,
Lijep pozdrav

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nemate nikakvih tegoba, pričekajte tjedan dana i ponovite UZV. To bi trebalo razriješiti dijagnostičke dvojbe.

Olgica

Zahvaljujem se na odgovoru.
Na žalost došlo je do spontanog pobačaja i napravljena mi je kiretaža 03.10.
Na otpusnom pismu piše Ab spontaneus m. 1. I-II Dilatatio et curettage (mat. na pHD). Dobila Rhogam.
Recite mi molim Vas što to znači i koliko bih trebala sačekati do nove trudnoće?
Najljepša hvala.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
žao mi je zbog ovakvog razvoja događaja. Iako ne postoje neke rigorozne preporuke, mislim da bi sa slijedećom trudnoćom bilo dobro pričekati 3-4 mjeseca.

Olgica

Poštovani doktore,
imala sam spontani pobačaj i 03.10.07. išla sam na kiretažu. Menstuaciju sam imala 04.11.07. (vrlo BOLNU)očekujem drugu 04.12.07. Recite mi molim Vas koliko riskiram ako poslije druge tj. u 12mj. ostanem trudna. Naime načula sam da bih zbog viška radne snage mogla( vrlo vjerojatno) ostati bez posla. S obzirom da ću u prvom mjesecu napuniti 32 godine, nije mi baš do čekanja sa trudnoćom i kako stvari stoje dok nađem drugi posao i ispunim uvjete da mogu otići na bolovanje moglo bi poprilično potrajati.
Stoga Vas lijepo molim za odgovor i da li bih trebala napraviti kakvu pretragu?
Lijep pozdrav

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
minimum bi bio da napravite cervikalne briseve.

Olgica

Poštovani doktore,
imala sam z.m. 05.12.07. Vadila sam betu 01.01.08. rezultat 0. Pošto mi je menstruacija kasnila napravila sam test i on je pozitivan. Otišla sam ipak kod doktora i napravio mi je UZ na kojem se opet ništa ne vidi.Poslao me je da izvadim betu( jučer 10.01.08.) Beta je 492.5 Ja sam opet zabrinuta što se na uz ne vidi trudnoća. Zadnji nezaštićen odnos bio je 23.12.07. Doktor je 01.01. rekao da nema nikakve šanse da sam trudna jer bi se beta vidjela pošto je to bilo par dana pred menstruaciju. Nalazi ipak pokazuju da sam trudna, da li je vrijednost bete 6 dana nakon izostanka menstruacije dovoljno visoka? Strašno se brinem zbog tog nalaza i bojim se da ta trudnoća opet nije uredu?
Unaprijed hvala.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
vjerorjatno je to već i napravljeno, no ja bih ponovio BHCG, dva dana od prvog i na osnovu porasta te UZV VS pregleda odredio daljnji slijed postupaka.