Spolni hormoni

koludrina

Danas sam dobila nalaz hormona vađenih 5 dan ciklusa. Molim vas komentar dali je ovo u redu za moju dob od 38 godina i odstranjenu štitnjaču ikolike su šanse za trudnoću prirodnim putem.FSH 4.40 IU/L, LH 3,90 IU/l, PRL 171, TSH 0.99, T3 1,20, T4 131, AMH 5,70 pmol/L

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredno osim AMH koji je prenizak ali proporcionalan godinama.

nykki

Poštovani,
Progesteron na 21.dan ciklusa šta nam pokazuje? Moja vrijednost je 10,1
a ref.vrijednosti laboratorija u kom sam radila je 3,23-38.25.Vidim da jeste u garanicam ref,vrijednosti al zar ne bih trebao biti veći.
Imam 34 g..ciklus mi kasnio 4 mjeseca poslije dg.histeroskopije pa je izazvan cyclo proginovom.
Da li će mi sljedeci doći uredno,na osnovu progesterona može li se znati?
Hormoni štitne i prolaktina su uredni!
Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Urednih je vrijednosti. Dobit ćete menstruaciju ovaj ciklus.