spustena straznja stjenka rodnice (descensus vaginae)

sanika0402

Poštovani,
nakon poroda koji je bio prirodan, bez dripa i epizotomije, ali prilično težak i s izgonom od preko 30 minuta, velika beba od 4100g, spustila mi se straznja stjenka rodnice (descensus vaginae). Doktorica mi je na pregledu sa 6 tjedana preporucila Kegelove vjezbe, i za sada nista drugo. Zanima me moze li se to ikako tim vjezbama vratiti, popraviti, postoji li kakav drugi nacin i opcenito koje su prognoze te dijagnoze.
Hvala
Sanika

Mr. sc. Damir Bagović, dr. med.

Vježbama se "proces" spuštanja stijenke rodnice može usporiti i zaustaviti, ali teško i "vratiti". Izlaz je korekcijski op.zahvat, ali to dolazi u obzir tek nakon završetka reprodukcije.

mp2311

Postovani doktore,porodila sam se prije mjesec i pol dana. Porod je bio brz,sa dripom jer je beba bila visoko. Prije par dana gledajuci ogledalom primjetila sam ispupcenje unutar samog otvora u vagini. Ne viri van i ne stvara mi tegobe. Osnos jos nisam imala. Dr. mi je rekla da je spustena straznja stijenka vagine dok je su prednja i maternica na mjestu. Interesira me dali to moze smetati/boljeti pri odnosu, i dali se moze vratiti pomocu Kegelovih vjezbi?Vjezbe radim. I dali ce to vremenom ispadati ako se niste na poduzme. Dr.mi je preporucila i neku elektrostimulacijsku metodu,koju ona radi. Smatrate li da to moze pomoci (ako znate o cemu je rijec)? Unaprijed zahvalna!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s vježbama dalje. Vratit će se kroz vrijeme na mjesto jer ste još mladi i ne vjerujem da vam to može biti trajno stanje.
Možete imati odnose.

mp2311

Hvala Vam puuuno na brzom odgovoru. Malo ste mi pruzili nadu. Radim vjezbe oko mjesec i pol dana al sad vec osjecam pritisak dolje,kao da ce mi sve izaci van. To mi stvara poprilicnu nervozu. Kad stavim pojas osjecam se bolje.Molim Vas samo jos pitanje ; u kojem vremenskom periodu moze doci do spontanog povlacenja i kad se to tretira trajnim stanjem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kroz 6 mjeseci.