Što kad prođe termin poroda?

Ivan@

Termin poroda 22.3.2014. Nalaz ginekologa od danas RR 120/80, alb.neg., afi 200, trudnoća po amenoreji odgovara uzv nalazu, cerviks članak za prst do ovoja i gl., glavica balotira nad ulazom u zdjelicu, asc čista mliječna +\++,ctg undulacijski 140-150min reaktivan. Doktorica je rekla da nalaz nije baš pozitivan da će porod uskoro sad bojim se i ne znam više kako utjecati pa da se počnem otvarati sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Termin poroda je od 37. Do 42.og tjedna. Dakle još imate desetak dana.
Prvorotke obično rađaju u 41.om i u 42. Tjednu te ne vidim razloga za brigu.
Nalaz vam je primjeren za prvorotku. Dakle strpljenja malo.