streptococcus haemolyticus grupe B

emilija66

Postovani,

Nalaz urinokulture pokazao mi je da imam streptococcus haemolyticus grupe B, 10/3 CFU/ml. Zanima me koliko je ta bakterija opasna i da li utjece na zacece? Naime, vec vise od 6 mjeseci suprug i ja radimo na bebi,ali bezuspjesno....

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uglavnom se radi o mokraćnoj bakteriji ali se može naći i u rodnici i vratu maternice.
Kod vas je u malom broju i obično se ne liječi. No međutim da je nađena i da radite na ostvarivanju trudnoće savjetujem terapiju za vas i partnera te kontrolni cb nakon iste.
Svakako bi bilo uz ostalu obradu napraviti i prohodnost jajovoda.