da li je moguca trudnoca

ssiikkii11

postovani ja sam rodila prije 8 mijeseci dojim dijete i sa muzom ne koristimo zastitu u 10 mijesecu sam dobila 15 a 11-i mijesec nisa dobila..... Tako da sad neznam dal je moguce da sam trudna???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana moguće je ali male su šanse s obzirom da dojite. Dojenje vas štiti od trudnoće ali to nije sigurna zaštita. Ciklus je oligomenoroičan od dojenja.
Svakako savjetujem test na trudnoću.

ssiikkii11

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

tinaa1990

Postovani, pijem oralnu kontracepciju vec 9 dana, izvrsno je podnosim te je pijem uredno svaku vecer u isti sat
Prvih 7 dana smo koristili dodatnu zastitu, 8. dan je decko ejakulirao u mene? Postoji li opasnost od nezeljene trudnoce te mozemo li nastaviti s prakticiranjem takvog odnosa sve dok odgovorno koristim pilule naravno
Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji. Možete nastaviti sa nezaštičenim odnosima i dalje.

Lola01

Poštovani, već 3 mjeseca pijem kontracepciju "Qlaira" i prvi mjesec mi je mentruacija bila točna ali mi je trajala 13 dana. Prošli mjesec nisam dobila menstruaciju (spolno sam aktivna sa partnerom), sada bi trebala za ovaj mjesec dobiti menstruaciju, no nisam je opet dobila. Da li postoji mogućnost za trudnoćom? Što mi je činiti?
unaprijed se zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test na trudnoću. Ako je negativan što mislim da jeste nastavite dalje sa Qlairom.

dexico

Postovani, poslednju menstruaciju sam imala 1.1, a odnos sam imala 9 i 10 i mene od tada probada po dnu stomaka i grudi su mi natekle i bolne su, da li postoji mogucnost za trudnocu? Cikluse imam na 27-30 dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste imali odnos bez zaštite uz ejakulaciju šansa svakako postoji.
Test napravite tek ako vam kasni menstruacija.

azraaa

Lijep pozdrav. Imam 22 godine i 25. 12. 12 sam imala spolni odnos. kao zastitu smo koristili kondom koji je spao, pa sam sat nakon popila pilulu za dan poslije, Vikelu. Menstruacije su mi redovne, tog mjeseca sam dobila 6. 12. pa nisam sigurna da li je 25. bio plodni dan ili ne. Sljedeci spolni odnos je bio 31.12., (po mom proracunu neplodni dani) bez zastite ali je jako kratko trajao, odnosno nije doslo do ejakuliranja. Nakon toga sam dobila ranije, 3.1., krvarenje je kratko trajalo, 3 dana bas a kasnije skroz malo ali to mi je svaku menstruaciju tako. Prije dva dana sam imala smedji iscjedak pa me zanima sta on predstavlja, da li moze biti znak trudnoce? Unaprijed hvala na odgovoru! Napomena, ciklus mi traje prosjecno 30 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Smeđi iscjedak sredinom ovog ciklusa je periovulacijski te ne predstavlja nikakav problem.

azraaa

Znaci nemam potrebe za brigom niti za testom trudnoce? dodala bih da imam glavobolju, povremeno zgaravicu ili muku, vjetrove, za sve to sam citala da mogu biti simptomi... sve to nije neuobicajeno za moj organizam, nije prvi put da se javlja ali eto, vjerovatno i umisljam sebi. hvala na prethodnom odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

azraaa

Ja se izvinjavam sto "dosadjujem" sa pitanjima. Zanima me jos samo da li to navedeno moze upucivati na upalu jajnika jer pocinjem osjecati lijevi, a prehlade su moj zastitni znak. Zbog prirode posla koji obavljam, sklona sam prehladama a ginekoloski pregled ne mogu obaviti uskoro jer sam van grada. test na trudnocu cu obaviti cim prije radi ljepseg osjecaja, mada ste me malo utjesili tim "nije rijec o trudnoci"

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može svakako upućivati na upalu u ginekološkom sustavu.

sand

Nisam znala da sam trudna i nastavila sam da pijem Diane 35. Mozete li mi reci kakve su posledice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam koliko ste ih popili. Ne bi se trebalo ništa dogoditi.
Svakako ih prekinite uzimati odmah.

malilosinj

da li postoji mogućnost da sam trudna ako mi kasni 15 dana?3 kućna testa su neg.i beta hcg sam radila i negativno,
ali ja i dalje imam osjećaj da sam trudna(možda jer bih željela),ponekad mučninu,i smetanje ponekog mirisa....
još se nisam uspjela naručit za pregled.....

sand

Hvala na odgovoru. Popila sam 18, da li mogu da izazovu pobacaj?