svrbež

miga

postovani,
vec par mjeseci imam konstantni svrbež u području međice (tako mi je rekao moj ginekolog). svrbež se proteže i na području analnog otvora. u par navratat ginekolog mi je prepisao plymicol i jednu kremu kojoj se imena vise ne sjecam ali cini mi se da počinje sa slovom r. uglavnom njihovo dijelovanje je trenutačno i nakon prestanka korištenja svrbež se ponovno javlja.
molim vas za savjet.
unaprijed hvala!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
ti su simptomi prisutni kod brojnih stanja koja pogađaju donji dio genitalnog trakta. Ako je riječ o gljivičnoj infekciji koja je duže vrijeme prisutna preporučio bih peroralni pripravak protiv gljivica ( tabletu/kapsulu), uzimanje vaginalnog probiotika kroz duže vrijeme te promjenu nekih životnih navika za koje se zna da pogoduju recidiviranju (povratku) infekcije gljivicama.