Tezak problem.

zabrinuta777

Postovanje doktore.
Porodila sam se prije 14 mj. I ubrzo nakon poroda dobila mjesecnicu.. koja je do januara ove godine bila u sat tacna.
Al od tad krece lose.. 40 dana ciklus.. pa 2 mj.. i sada evo proslo je 3 mjeseca a ja jos nisam dobila. Prije 3 mj zavrsila sam na hitboj radi nesnosljivih bolovaa u stomaku.. rekli su mi samo da imam ogromnu cistu..posle toga sam dobila..ali neka oskudna mjesecnica..
Posto radimo na tome da ponovo ostanem u drugom stanju.. ovo me izludjuje. Stomak me boli svaki dan... nije do sad u zadnja 3 mj prosao dan da me nije barem 3-4 puta zabolio donji stomaka. I uvijek sam sigurna ..eh evo.. dobit cu.. ali nista..
I sta mi se desilo prije 15tak dana.. dijete mi je palo.. i od straha dobijem.. ali tek toliko 10-15 kapi.. i to je brzo proslo.
Nisam pod stresom nikakvim.. nisam koristila nikakve lijekove..radila sam xxx testova u ova 3 mj. Cak po 2 dnevno.. al negativni su. pa po vasem cjenjenom misljenju sta bi moglo biti..??
Jer trenutno nemogu ginekologu otic..nemam gdje dijete ostaviti. A niti mogu povesti ga sa sobom.. zato mi je bitno sta vi mislite.lijep pozz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napisali ste koji je uzrok izostanka. Cista na jajniku. Ono što ste imali oskudno krvarenje nije menstruacija.
Sugeriram da se javite ovih dana na pregled i UZV.

dianka123

Postovani doktore, molim Vas za savjet i misljenje. Radila sam papa test prije 10 dana, nalaz uredan, uradim
UZV, doktorka kaze da nemam ni cista niti mioma, polipa i slicno,da mi je nalaz uredan, samo mi je malo desni jajnik veci od lijevog i savjetovala mi da uradim tumor markere. Uradim i to i rezulataz je ovako: CEA <50, AFP 1,1 CA125 8,9, CA18-9 - 6,9 i posljedni HE4 iznosi 69,2, Molim Vas mozete li mi reci dali to znaci da se desava neka opasna promjena i dali ta vrijednost pokazatelj karcinoma
ili moze biti pocecana zbog drugih stvari. Kod doktorice sam narucena sljedece sedmice, a nestrpljiva sam i obracam
Se Vama. Hvala Vam ma razumijevanju i odgovoru, lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalazi markera su vam uredni.