trajanje trudnoće

sara

Molim Vas zanima me dali žena može zatrudnjeti čim počnu plodni dani 10-ti, 11-ti dan nakon početka menstruacije ili to mora biti baš onda kada je ovulacija ili 14-ti dan? ZM imala sam 06.06.2004. godine a ciklus mi traje 27-28 dana. Spolni odnos imala sam 15.06. u večernjim satima gdje nismo pazili, te 19.06.04. gdje smo pazili. Od tada mi je kasnila menstuacija te sam 14.07. bila na kontroli kod ginekologa gdje mi je ustanovljena trudnoća od III/IV tjedna sa nalazom UZV: Uteruss gest.mjehurićem za HBD, te na nalazu piše Grav HBD VI/17.07.04./Šta to znači? Možete li mi reči kada sam točno zanijela? Sada sam u XX tjednu trudnoće i nosim zdravog dečka. Prema zadnjem nalazu UZV: BPD 52 mm=20 tjedana i 4 dana, FL 33mm=19 tjedana i 6 dana. Moj ginekolog trvdi da sam zanijela 19.06. u vrijeme ovulacije, može li se to sa sigurnošću utvrditi ili sam mogla ostati trudna i 16-tog ili 17-tog 06.2004. godine?
Unaprijed Vam se zahvaljujem!!

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Sara,
vjerujem da ste zapisali prvi dan zadnje menstruacije, pa je malo vjerojatno da ste imali ovulaciju 9. dan ciklusa, vjerojatnije je da ste zanijeli 19. 06.04.