trichomonas

sindarela311

Pozdrav!
U 9 sam tj trudnoće i dijagnosticiran mi je trichomonas na papa testu. U 5 mj 2014.g mi je papa test bio sasvim u redu i nisam mijenjala partnera
Za sada mi je ginekolog prespisao samo kremu Dalacin i terapiju za partnera.
To sam sve riješila preko sestre, a nisam direktno razgovarala sa ginekologom.
Pa me zanima malo više informacija. Kakav utjecaj to može imati na trudnoću te da li ću ja poslije dobiti oralnu terapiju, pošto znam da je do 12 tj nesmijem piti?
Također me zanima način na koji sam dobila infekciju, pošto mi je zadnji papa test bio u redu a nisam mijenjala partnera, a oboje smo bili vjerni?
Molim vas da mi napišete što više informacija jer smo partner i ja zbunjeni.
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trihomonas se prenosi samo spolnim putem. Dobit ćete terapiju nakon 12.tjedna na usta svakako i vi i partner.