Trombofilija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne treba.

Ga02

Hvala Vam na odgovoru, sto mislite da je potrebno od terapije u trudnoci, ili prije nje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prekoncepcijski samo uzimajte folnu kiselinu. U ranoj fazi krenite ev. s gestagenima, napravite cervikalne briseve, tsh i urinokulturu.

Ga02

Hvala Vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Postovani,
Imala sad dva spontana pobacaja. Radila sam genetsku obradu na trombofiliju, nalaz je iduci:
Faktor V normalni tip gena
Faktor II heterozigot
MTHFR heterozigot
PAI-1 insercijsko-delacijski genotip (4G/5G)
ACE insercijsko-delacijski genotip (ID)
Sta govori taj nalaz, i hoce li biti potrebna terapija u iducoj trudnoci i koja.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, terapija heparinom.

biljana83

Poštovani
Radila sam nalaze za trombofiliju posle tri spontana u 6 tj.trudnoće
Rezultati su
MTHFR C677T -nije detektovana mutacija
Leiden V,R506Q -nije detektovana mutacija
Protrombin II G20210A-nije detektovana mutacija
PAI-1 4g/5g genotip heterozigot
Da li je potrebna terapija
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

margita_7

Postovani,

Molim tumacenje nalaza molekularne analize (imala sam missed ab):

Normalni tip gena za faktor V
Normalni tip gena za faktor II
heterozigotni tip gena (CT)
insercijsko delecijski genotip 4G/5G
inaercijsko delecijski genotip ID

Da li mi treba terapija u sljedecoj trudnoci)

Hvala puno.

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pretrage nisu kompletne pa ih ne mogu komentirati.

margita_7

Ok hvala. Cekam jos jedne nalaze pa cu vam i njih poslati,nisam znala da su povezani.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

margita_7

Postovani, nastavno na prethodne nalaze saljem vam i nalaze dodatnih pretrage,zadnjih na koje me je ginekolog uputio.
Koagulacija
Aptv 26.9
Aptv omjer 0.93
Fibrinogen 3.4
Protein C 0.91
Protein S 0.78
Antitrombin 1.02
Lupus antikoagulant 1.20

Seroloski testovi
ANA-luminex negativna
anti-dsDNA 14
Ro60 8
TRIM21 4
SS-B/La 0
Anti-Sm 1
Antitijela protiv u1-rnp 2
Antitijela protiv Sm/rnp antigena 0
Anti-/scl-70 0
Antitijela protiv histidil-trna sintetaze (jo-1) 0
ACA-cenp B 1
RPP 1
Aha 1
Anti pm scl 0
Anti PCNA 1
acl-igm 9
Acl-igg 2
AMA negativna

Hvala na pomoci i misljenju.

Lp,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam referentne vrijednosti na pamet, pa ih napišite. Čini mi se da su nalazi uredni i da se ne radi o trombofiliji.

margita_7

Hvala Vam na odgovoru. Sve je unutar referentnih intervala, osim lupus antikoagulant koji je 1.20 a referentni interval <1.20. To je na granici? Ima li on utjecaja?
Lijep pozdrav happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je nalaz.

andji

poštovani

andji

Poštovani,
Potreban mi je Vaš savjet, iza sebe imam 3 neuspjele trudnoće, 2 biohemijske i jednu koja je kiretirana u 6 nedelji..Uradila sam brojne pretrage imunolo[ke i biohemijske,reyultati su ve'inom uredni.. nalazi na genske trombofilije su sledeći FII, FV -uredan nalaz, MTHFRC677T -heterozigot, terapija -folan x1, Na zahtjev hematologa uradjen je i PAI 1, a rezultat kaže " Prisutna je visokorizična varijanta za polimorfizam 4G/5G na poziciji 675 u obe kopije gena za PAI1 (SERPINE 1)- HOMOZIGOT." Molim Vas da mi protumačite ovaj rezultat, Da li sam kandidat za heparinsku terapiju, sta mi dalje valja činiti.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kandidat ste u idućoj trudnoći za heparinsku profilaksu.