Trombofilija ( gubitak dviju prijašnjih trudnoća )

jkaucic1

Poštovani,

ja i supruga imamo iza sebe dvije trudnoće. Prva je završila u 18 tt sa Preeklampsijom a 2. u 27.tt sa hitnim carskim rezom isto zbog preeklampsije i zastoja u rastu. Karlo se rodio u 27 tt sa 490 grama i 30 cm. bio je živ samo 4 dana.
Sad smo radili nalaze i vele da je trombofilija.
1. PAI 1 4g/5g - utvrđen je promjenjeni genotip tipa 4G4G
2. MTHFR- C677T - utvrđen je promjenjeni genotip tipa CT
1298C - utvrđen je promjenjeni genotip tipa AC

molim Vas za savjet !
hvala i l.p.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U idućoj trudnoći koristit ćete heparinsku profilaksu od početka trudnoće.