Trudnoca

akica921

Da li moze doci do trudoce u neplodinim danima?
Srdacan pozdrav i hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su doista neplodni onda ne. Najčešće žene ili imaju neredovit ciklus ili krivo računaju plodne dane. Tu se dogode pogreške uglavnom.

dalicancica

Poštovani,

Zadnju menstruaciju sam imala 7.10., a 17.10. sam izašla van i popila previše (bilo mi je zlo i cijeli sljedeći dan). Pred koji dan sam radila test na trudnoću koji je pozitivan. Ono što me zanima je 1. Zašto se gleda trudnoća od prvog dana zadnje menstruacije i ako jest nastupila prije 17. dali je višak alkohola koji sam unijela imao utjecaja na plod. P.s. po mojoj procjeni trudnoća je nastupila 19.10. kada je bila ovulacija jer smo odnos prije toga imali 12., do 15.10. kada su male šanse za trudnoću.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru, jako sam zabrinuta

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća se vodi od prvog dana zadnje menstruacije. Kad je nastupila ovulacija ne znam i kad je došlo do oplodnje.