Nalaz

jelena94

Prilikom trudnoce nisu uocene promjene i papa 2 grupe, posle 3 mj. poroda nalaz papa testa:
2 grupa papa test: Nema cilindricnih oboljenja
Registrovane promjene
Ponovljen papa test
a kolposkopski pregled
Epitel PVU SKVAMOZAN,OKO PVU CIRKULARNO POLJE ERITROPLAKIJE
SILER:JOD NEGATIVNA POLJA NA POZICIJAMA 11-13H,6H OSTALI EPITELI SCH PO.
UZER PAPA BRIS
URADITI HPV TIPIZACIJU
MOZE VASE MISLJENJE...MOLIM VAS ZA ODG.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kolposkopski nalaz ukazuje najvjerovatnije na infekciju HPV-om.
Svakako savjetujem HPV genotipizaciju da se potvrdi sumnja.

jelena94

Da li po ovome nalazu DA LI VIRUS JE MOGAO DA IZAZOVE OZBILJNE PROMJENE

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumijem pitanje. Promjena na vratu maternice odraz je najvjerovatnije hpv infekcije.

jelena94

HPV infekcija kakve je promjene izazvala na grlicu po vasem misljenu prema nalazu kolposkopskom?Jesu li ozbiljne promjee?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kolposkopski se radi o većim promjenama.