trudnoca?

bony15

Postovani doktore,zanima me dali je moguca trudnoca posto sam imala spolne odnose 20.12 i 29.12,pritom decko je svrsio van mene meni je menstruacija trebala doci 31.12 ili sad ovih dana ali je jos nema.

Dali je moguce jos da kasni zbog pijenja antibiotika koje sam.koristila 10dana jer sam imala upalu mjehura.
A danas sam primjetila da mi posebno iz desne dojke odnosono bradavice curi kao malo prozirne tekucine.
Osjecam bolove,grudi su porasle,imam bijelog iscjedka ali menstruacije jos nema.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kašnjenje menstruacije je moguće zbog upale. Ako nije bilo ejakulacije šansa je mala. No za vašu sigurnost ipak napravite test na trudnoću.

anonimnaa

Poštovani, nadam se da ćete uskoro odgovoriti...
Do nedavno sam mislila da mi je mjesečnica neredovita, ali onda sam zaključila da mi ciklus traje 34 dana... Prvi dan zadnje mjesečnice je bio 16.12.2014. Odnos sam imala 26.12.2014. te mi je dečko rekao da je malo svršio u mene, ali ga je zatim izvadio i ostatak ejakulata svršio izvan mene. S obzirom na moj ciklus, trebala bih dobiti sljedeću mjesečnicu 19.1.2015. ali nemam živaca toliko čekati... Moje pitanje je kolika je vjerojatnost da sam trudna? Jesu li 26.12. bili plodni dani?

bony15

Hvala,na odgovoru
Jos cu pricekati malo ako ne dode napraviti test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anonimna, bili su plodni dani i šansa za trudnoćom svakako postoji.

anonimnaa

Oprostite, ali kako mislite da jesu bili plodni i da je moguća trudnoća? Ako moj ciklus traje 34 dana, onda mi je ovulacija oko 17. dana ciklusa, a taj odnos se dogodio na 10. dan ciklusa, dakle ni blizu ovulacije...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovulacija bude 13-14 dan a ne 17ti. Ne razumijete fiziologiju. To što vam je ciklus na 34 dana ne znači da je vam je ovulacija 17.dan.
Izračuni se rade ne na mjesečnoj razini već se uzima najduži ciklus i najkraći ciklus na razini godine.
Dakle prema tome 10.dan ciklusa je itekako plodno razdoblje.

iva9898

Pozdrav. Imam 24 godine i nisam imala spolni odnos, no.. 2.12. sam sjedila na decku i pritom sam osjetila kako je mokar, ustala sam se i bila mu je mokra 'mrlja' na hlacama, no nije velika, odmah sam otisla na wc, mislim da nisam bila mokra s obzirom da sam imala farmerice i donje rublje na sebi, stavila sam par listica papira na donje rublje i onda sam ga dirala po spolovilu, izlazila mu je prozirna tecnost, i par puta je pala po mojoj ruci.. nakon toga sam otisla u wc i oprala ruke vodom i sapunom, no ne znam da li sam dobro, te sam promjenila listice na donjem rublju. Mozda sam se slucajno dirnula po vanjskom spolovilu kad sam mjenjala.. Ne sjecam se.. Mjesecnicu sam dobila 11.12. te je trajala 5 dana kao i inace, no nakon toga primjetila sam smedje tockice po donjem rublju.. trajalo je samo jedan dan poslije menge.. jucer sam primjetila isto takve smedje mrlje, i danas sam dobila mengu koja i nije tako obilna, za prvi dan, svijetlo crvene je boje.. Da li postoji mogucnost trudnoce, izvinite na dugom tekstu, ali panicarim? Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedenim načinom trudnoća nije moguća. Educirajte se da ne bude više ovakvih pitanja!

iva9898

Uredu, htjela sam cuti od vas odgovor happy malo je moguce da je od trudnoce onda. A sta onda moze biti uzrok oskudnoj menstruaciji, oduvijek su mi bile bolne i obilne, od ljetos se to promjenilo. U 8 mjesecu sam imala krvarenje koje je bilo smeđkaste boje, između menstruacija, trajalo je 5 dana.. nije bilo bolno
1.9. sam dobila mengu koja je trajala 6 dana, bolna i obilna
5.10. oskudna i nebolna
6.1.. isto tako
11.12. bolna i obilna
i sad evo treci dan, nebolna je i oskudna.. sve su trajale po 6 dana i normalne su boje..

Dejan Šakoronja, dr. med.

PCOS, cista na jajniku, upala, stres, endometrioza. ODavde ne mogu znati.

iva9898

isto tako osjetim probadanje u zdjelici, no povremeno, hvala vam puno na odgovoru

korisnica568

Postovani,
Oprostite na smetnji,ali stvarno sam zabrinuta. Zadnja menstruacija mi je bila 22.12. , a nezasticeni odnos 30.12. Imam neredovite menstrualne cikluse (izmedu 30 i 40 dana) pa me zanima kolika je mogucnost trudnoce?
Hvala Vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je bilo ejakulacije šansa za trudnoću svakako postoji.

atmir

Pozdrav!
Imam jedno pitanje.Znači ovaj mjesec sam imala mjesečnicu od 11.12 do 15.12 i jučer (19.12.) sam imala spolni odnos s dečkom i maknuli smo kondom i on nije siguran dal je došlo do snošaja jer ga nije osjetio,ali je kasnije kad smo nastavili došlo do snošaja i zanima me dali postoji neka mogućnost da ostanem trudna?
Unaprijed hvala!

Djevojka1

Mislim da sam trudna već 3 sedmice , da li mi test za trudnoću to sad može potvrdit i dali mi to i ultrazvuk može sad potvrdit?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Atmir šansa postoji. Ako istu ne želite savjetujem pilulu za dan poslije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojka kad vam je bila zadnja menstruacija?

Djevojka1

27.11. Zadnja menstruacija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prije početka 1.mjeseca ne može se vidjeti trudnoća ultrazvukom.