trudnoća?

stranger22

Poštovani,
zadnja mjesečnica mi je bila 8.1.2015, više manje je redovna, bez većih oscilacija. Odnos sam imala 25.1.2015. uz zaštitu (prezervativ) i ako se ne varam za vrijeme neplodnih dana. Mjesečnica mi kasni sada već četiri dana što me već počinje zabrinjavati iako osjećam laganu bol u donjem dijelu trbuha koja brzo prestane i onda ništa.
U 12.mjesecu sam uzela tabletu Ellaone i je li moguće da zbog nje kasni? Postoji li mogućnost trudnoće i da napravit test ili da pričekam još koji dan? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste imali nezaštićen odnos. Dani su plodni no nije bilo ejakulacije. Pričekajte još koji dan da nastupi menstruacija.

Jasmina123456a

Postovanje, prije manje od pola godine pocela sam da pijem yaz pilule. Prije 2 mjeseca sam preskocila jednu svijetlo-ruzicastu pilulu i po uputstvu sam izabrala drugu opciju, tj.preskocila sam placebo pilule i odmah presla na novi blister, taj mjesec mi je izostala menstruacija, medjutim kada sam pocela piti ostale tablete, i stigla do placebo, nisam dobila menstruaciju ponovo, i kasni mi vec 9 dana ali imam vrlo izrazen PMS. Molim vas, recite mi da li imam razloga za brigu i koji moze biti razlog ponovnog izostanka menstruacije, da li je moguce da sam trudna? Napomenula bih da sam nedavno imala grip, ali nisam pila antibiotike, vec samo aspirin, i neke tablete sa paracetamolom. Hvala vam unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Događa se izostanak menstruacije vrlo često uz pilule Yaz. Nastavite dalje prema shemi uzimanja.

meredith95

Poštovani,
popila sam escapelle 27.1. i 3.2. nastupilo je krvarenje koje je trajalo 4,5 dana. Bolno i oblino kao menstruacija iako mislim da sam ovdje negdje procitala da to ona nije vec da je to krvarenje izazvano pilulom,tako da nisam sigurna. Menstruaciju sam trebala dobiti 16.2. a nemam nikakve naznake pmsa. Koje je ocekivano vrijeme sljedece menstruacije ako je ovo poslijednje krvarenje bilo izazvano pilulom? I da li mogu znati kada mi je ovulacija?
Jucer sam imala odnose pa se bojim da nisu mozda mogli biti plodni dani.
Puno hvala na utrosenom vremenu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebala bi nastupiti do tjedan dana kašnjenja.

Strum

Postovani da li bi mogao dobiti odgovor samo ako jeste da posjetimo vasu ordinaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Stranger ne vidim razloga za brigu. Nakon pilule za dan poslije može kasniti do 7 dana. Ne radi se o trudnoći.