pojačani iscjedak

sindarela311

Poštovani,
Prije 7 dana javio mi se svrbež i pojačani iscjedak, pretpostavila sam da su gljivice (svrbež se smanjio nakon primjene canesten kreme). Koristila sam canesten vaginalete 3 dana. Nakon toga mi se pojavio obilniji žuti iscjedak te još malo osjećam svrbež. Da li to znači da nisu gljivice nego nešto drugo?
Naručena sam kod ginekologa tek za dva tjedna.
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno nisu gljivice. Probajte s poligynax ili macmiror.

dina1987

poštovani doktore, danas mi je 12.dan ciklusa, ali jos od 8.dana mi je pojacan iscjedak kao bjelanak jajeta, nekad vodenast, bez mirisa je.nekad se da razvuci u nit nekad ne, da li se radi o naznakama ovulacije ili nesto drugo.u prošlom ciklusu ovulacija je bila 19.dan, takodjer je bilo iscjedka, i taj 19.dan nije bilo nista, da li sam upravu da je dan nakon iscjedka dakle "suhi" dan ovulacija??jer sam 17.01. dobila menstruaciju. i da li koristenje lubrikanta moze uticati na kolicinu iscjedka( koristim gynaicol gel).unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lubrikant nema veze s time. Prema opisanom radi se o normalnom iscjetku karakterističnim za plodne dane.

dina1987

Hvala vam lijepa na odg.danas se vec iscjedak smanjio i gusci je nekako gumenast.molim vas jos samo da mi odg.na to pitanje, da li ovulacija nastupa nakon obilnog iscjedka tj.prvi dan bez obilnog iscjedka ili tokom trajanja tog obilnog iscjedka? Lijep pozz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak koje se dade razvuči među prstima znak je plodnih dana. Ali ne možete točno prema iscjetku odrediti dan ovulacije.

vedranaM

dobro vecer!! porodila sam se pre 3 meseca,,,jos uvek imam povecan sekret,,ali bukvalno povecan,,noc ne prode bez higijenskog uloska koji ujutro bude pun sad menstruaciju sam dobila 12.01.2015,,i sad sam trebala dobiti no nista ni od toga.,,,dojim ,,,i krajem 01.meseca sam imala odnos s suprugom..????? sta mi je ciniti? hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se na pregled i dobit ćete terapiju za vaginalnu upalu.